Τρίτη 7 Μαΐου 2013

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΠΑΝΩ - ΚΑΤΩ ΓΕΙΤΟΝΙΑ

Όπως κάθε χρόνο έτσι και εφέτος πραγματοποιήθηκε ο ποδοσφαιρικός αγώνας πάνω - κάτω γειτονιά. Το σκορ του αγώνα έληξε υπέρ της πάνω γειτονιάς με  3 - 2.
Οι φάσεις του αγώνα ήταν πολλές!!!
Στο 1ο ημίχρονο η κάτω γειτονιά  είχε  περισσότερο κατοχή μπάλας  αλλά δεν έβρισκε το τέρμα με αποτέλεσμα να το εκμεταλλευτούν οι πανωγειτονίτες και να προηγηθούν στο σκορ.. Στο 2ο ημίχρονο έγιναν πάνω απο 6 αλλαγές στην ομάδα της πάνω γειτονιάς όπου ενισχύθηκε το κέντρο και η επίθεση με αποτέλεσμα να λείξει το σκορ με 3 - 2.  MVP του  αγώνα ήταν φυσικά ο πρόεδρος του Πολιτιστικού Συλλόγου όπου έπαιζε στη θέση του τερματοφύλακα και με εξαιρετικές αποκρούσεις έσβησε τον σέντερ φόρ της πάνω γειτονιάς... Μοιραίος παίχτης του αγώνα ήταν ο σέντερ φορ της κάτω γειτονιάς  όπου έχασε αλλεπάλληλες ευκαιρίες με αποτέλεσμα να χάσει η ομάδα του.. Στο τέλος του αγώνα δήλωσε ότι ήταν Ματιασμένος απο το προηγούμενο βράδυ...